"EFE GAYRİMENKUL"

HABERLER

12 Temmuz 2018 / 14:19

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Yeniden Devrede!
Ev almak isteyen ancak yüksek konut kredisi faiz oranları nedeni ile mağdur olan binlerce kişinin beklediği müjdeli haber geldi. Başkan Erdoğan konut kredisi fazi oranları açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanlığı yemin töreni sonrasında hızlı bir mesaiye başlayan Başkan Erdoğan ilk yurtdışı ziyaretleri olan Bakü ve KKTC ziyaretleri esnasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Konut Kredisi Fazi Oranları Çok Yüksek, Düşürülmeli!

Gazeteciler tarafından yönetilen ve inşaat sektörünü yakından ilgilendiren çok sayıda soruya cevap veren Cumhurbaşkanının konut kredisi açıklaması da oldukça dikkat çekiciydi. Başkan Erdoğan konut kredisi faiz oranları hakkında gelen soruları da yanıtladı.


Cumhurbaşkanı Konut Faizi İçin Düşecek Dedi

Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Birileri bu işi tırmandırmaya çalışsa da bunun düştüğünü göreceksiniz. Bu kadar emin konuşuyorum. Hazine ve Maliye Bakanımız elbette ne gerekiyorsa yapacaktır. Burada birçok enstrümanlarımız var. Önümüzdeki süreçte inanıyorum ki faizin de düştüğünü göreceğiz.

Ben eminim, sadece devlet bankalarımız değil, özel bankalarımız da gerektiğinde taşın altına eline koyacaktır. Yüksek faiz, istihdamda düşüşü de beraberinde getirebiliyor. Yatırımcılar, gerçek girişimcilerin, yatırımlarını geliştirmeleri, istihdamlarını artırmaları, elbette kendilerine imkan sunulmasıyla mümkündür. Bu işi sadece devlet bankalarının sırtına yükleyemeyiz." dedi.